Revolučná športová maska

Revolučná športová maska

V Under Armour sme vyvinuli inovatívnu profesionálnu masku určenú pre športovcov, ktorí trénujú za každej situácie.

Posledných pár mesiacov sa museli milióny športovcov po celom svete vysporiadať s novou situáciou – ako sa udržovať vo forme behom nariadenej domácej karantény, prípadne činosiť rúšku pri aktivitách na verejných športoviskách alebo kdekoľvek vonku. Debaty sa rozvírili tiež na tému, ako sa najlepšie chrániť a v akom prípade trénovať s rúškom. Teraz máme v Under Armour riešenie.

Revolučná športová maska Revolučná športová maska

UA SPORTSMASK je opakovateľne použiteľná, vodovzdorná profesionálna športová maska so špeciálnou konštrukciou pre maximálnu priedušnosť, vyvinutá inovačným tímom UA v rekordne krátkom čase. Tato unikátna maska efektívne zabraňuje šíreniu respiračných kvapaviek osobou, ktorá sa ňou chráni. Hornú časť masky tvorí ergonomický tvarovaný lem pre dobré priľnutie na nos a zmiernenie prúdenia vzduchu do očí, takže ani prípadné okuliare sa nezahmlievajú. Masku je možné prať v rukách, takže je omnoho ekologickejšia než jednorazové rúško. Ako moc je tato maska inovatívna dokazuje, že Under Armour má v súčasnej dobe zažiadané o patentovanie designu a konštrukcie.

UA SPORTSMASK tvorí jedinečná 3vrstvá konštrukcia, ktorá je špeciálne vyvinutá pre maximálny výkon:

  • VRSTVA 1: SPACER FABRIC – Špeciálne štruktúrovaná textília so vzduchovými vreckami, ktorá sa nelepí na ústa a nos, a tak umožňuje optimálne prúdenie vzduchu
  • VRSTVA 2: OPEN-CELL FOAM – Priedušná vrstva umožňuje voľné prúdenie vzduchu, ale zabraňuje prieniku vlhkosti a potu
  • VRSTVA 3: UA ISO-CHILL – Unikátna chladivá, elastická textília s povrchovou úpravou PROTX2™, čo je non-metalická anti-mikrobiálna technológia, ktorá zabraňuje šíreniu baktérií a nepríjemného pachu

Vďaka elastickým úchytom za uši a bočným panelom je rúško maximálne komfortné a dobre sedí na každej tvári, a to vo všetkých 5 veľkostiach: XS/S, S/M, M/L, L/XL, XL/XXL.

Najdi správnu veľkosť
Použi meter pre určenieveľkosti rúška. Správnu veľkosť zistíš zmeraním vzdialenosti od koreňa nosa cez lícnu kosť až po stred ucha. V tabuľke nájdi odpovedajúcu veľkosť.
*UA SPORTSMASK nemôže byť vyňatá z originálneho balenia. Po zakúpení a rozbalení nie je z hygienických dôvodov možná výmena ani vrátenie tovaru.
Revolučná športová maska
Revolučná športová maska

Myšlienka pre vývoj UA SPORTSMASK vznikla niekedy v polovici marca po tom, čoinovačný tím Under Armour začaldistribuovať milióny ručne vyrábaných rúšok rôznym zdravotným inštitúciám v dobe všeobecnej krízy verejného zdravotníctva. A práve v tomto zložitom období, kedy rúška vznikali za pochodu a skladali sa tak hovoriac „na kolene“, si zakladateľ UA Kevin Plank uvedomil, že pre športovcov je potreba vytvoriťniečo úplne iného, niečo profesionálneho.

“Akonáhle sme vytvorili design našej masky, ako osobného ochranného prostriedku, vrhli sme sa do inovačného procesu, teda do optimalizácie pre športové účely," hovorí Kyle Blakely, viceprezident pre inováciu materiálov v Under Armour. "Vedeli sme, že naši športovci potrebujú, aby sme rýchlo prišli s nejakým riešením a oni sa tak mohli vrátiť do tréningového procesu. Aby sme prišli s niečímnovým, čo bude splňovať tie najprísnejšie zdravotné a bezpečnostné nároky v súlade s odporučením CDC (Center for Diesease Control and Prevention)."

V Under Armour chceme vždy nachádzať riešenie, obzvlášť v tejto extrémne náročnej dobe. Vyvinuli sme toto rúško špeciálne pre športovcov a všetkých nás, ktorí chceli aktívne žiť, ale zároveň seba a všetkých okolo udržať v bezpečí.
Patrik Frisk, výkonný riaditeľ Under Armour: